Koszorú, házi süti és cigány hagyomány szerinti kolbász

2014. december 30., címkék: advent 2014

Akiknek szomorú a karácsony

2014. december 19., címkék: karácsony 2014, kórházlelkészség, hajléktalanmisszió, advent 2014, börtönmisszió

Amikor a többség családjával, barátaival tölti együtt az ünnepet, a magányos betegek, a krízisben levők, a hajléktalanok és a fogvatartottak számára ez az év legszomorúbb ideje. Segítőket kérdeztünk arról, hogyan könnyítik meg terheiket, illetve hogyan élik meg ők maguk, hogy a karácsony szolgálatuk feszített időszaka, melynek egy részét családjuktól távol töltik.

Ünnepnapra készülni

2014. december 18., címkék: kató béla, reformátusok lapja, advent 2014, karácsony 2014

Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspökének áhítata.

Kis karácsony, nagy karácsony

2014. december 18., címkék: jakab bálint mihály, Jakab Bálint Mihály, reformátusok lapja, advent 2014, karácsony 2014

"Csak a mai karácsonyokat nem a népszámlálás, hanem pénzszámlálás zaja kíséri" - Jakab Bálint Mihály áhítata.

Karácsonyi gondolatok, emlékek

2014. december 18., címkék: advent 2014, reformátusok lapja, csiszár ákos, karácsony 2014

"Attól kezdve mindig vártam a karácsonynak ezeket a falu egész közösségét megmozgató eseményeit is" - Csiszár Ákos karácsonyi emlékei.

A keleti bölcsek célszalagja

2014. december 18., címkék: advent 2014, reformátusok lapja, bella violetta, karácsony 2014, keleti bölcsek

"Irigylem a keleti bölcsek hitét, mert azt hiszem, ma senki nem kelne ki a foteljéből és kelne útra azért, mert valami homályos régi jóslatok királyt, uralkodót jövendöltek" – Bella Violetta áhítata.

Bátorító hang az éjszakában

2014. december 16., címkék: telefon-lelkigondozás, advent 2014

„Mindig örömmel jövök, szeretem a hívóimat, sokszor imádkozom értük" – mondja a református telefonos-lelkigondozó szolgálat (TLG) egyik önkéntese. Szakképzett, empatikus emberek várják karácsonykor is, hogy hangjukba kapaszkodjanak, akik magányosak vagy válságba jutott az életük.

A karácsony visszavétele

2014. december 16., címkék: karácsony 2014, karácsonyi kampány, advent 2014

Az adventi időszakban a külföldi keresztyén egyházak és szervezetek kampányokkal bombázzák a hívőket és nemhívőket egyaránt. Üzeneteik és azok csomagolása sokszor merőben különbözik egymástól.

Mert az Istennek semmi sem lehetetlen

2014. december 05., címkék: vass zoltán, advent 2014, advent

Vass Zoltán, a Torontói Első Magyar Református Egyház lelkipásztorának adventi írása.

Közeledik az Úr

2014. december 01., címkék: advent 2014

Bölcskei Gusztáv advent első vasárnapján hangsúlyozta: Kárpátalján úgy várják a karácsonyt, hogy nem tudják lesz-e meleg, lesz-e fény, lesz-e remény.

Távol Názárettől

2014. november 29., címkék: adventi áhítat, advent 2014

Magyar Virág, a Heidelbergi Magyar Református Gyülekezet lelkipásztorának adventi írása.